Zayıflatan sarımsaklı limon suyu kolesterolü de düzenliyor!

Zayıflatan sarımsaklı limon suyu kolesterolü de düzenliyor!
25 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.392 kez okundu.

Günlük hayatımızda belkide buzdolabından eksik etmediğimiz sarımsak ve limonun ne kadar faydası olduğunu bilseniz çok daha önemserdiniz…Sarımsak ve limon ikilisinin yakaladığı bu güzel uyum ile vücudunuza birçok noktada nefes aldırabilirsiniz.

Sarımsak ve limonun faydaları saymakla bitmiyor…

  1. Damarlardaki iltihap sorunlarında fayda sağladığı belirtiliyor.
  2. Daha önceden de bilindiği üzere limon tansiyon hastalarının evinden eksik etmediği bir yiyecek. Sarımsaklı limon suyu ise birçok hastada tansiyonu dengelemede etkili oluyor.
  3. Böbrek ve safra taşları ile başı dertte olan hastaların en çok kullandığı karışımlardan biridir sarımsaklı limon suyu…
  4. Özellikle kış aylarında bağışık sistemini sarımsaklı limon suyu ile güçlendirerek gripten korunabilirsiniz.
  5. Şeker hastası olanların dikkatli kullanmaları gerekmektedir. Çünkü bu karışım şekeri düşürmektedir.

limon_faydalari

Bu kadar fayda sağlayan sarımsaklı limon suyu nasıl hazırlanır?

Çok basit…

  • 1,5 – 2 litre kadar sıkma limon suyu.
  • 35-40 diş sarımsak

sarimsak_faydalari

  1. Aşama

Öncelikle, hazırlamış olduğunuz sarımsaklar(havanda ezin) ile limon suyunu birbirlerine karıştırın. Bu karışımda hassasiyet gösterilmesi gereken limonda bulunan çekirdeklerin karışıma dahil edilmemesi…Bu karışımda iki temel yiyeceğimizin dışında başka bir şeye ihtiyacımız yok. Sarımsak ve limon

2. Aşama

Karışımı koyduğunuz kavanozun koyu olması önemli! Çünkü belli bir süre açmadan dolapta(ılık bir ortam) muhafaza edecek olmanızdan  dolayı mümkün olduğunca ışık görmemesi gerekmektedir. Bu hazırlanan karışımlar için beklememiz gereken süre 25 gün.

25 gün ne yapılacak?

25 gün boyunca yapmanız gereken şey karışımımızın bulunduğu kavanozu alın ve her gün 2-3 kez çalkalayın. 25 günün sonunda erimiş olduğunu göreceksiniz.

Hazırlanan sarımsaklı limon suyu nasıl içilir?

Büyük bir özveri ile hazırladığınız ve 25 gün sabırla beklediğiniz sarımsaklı limon karışımını nasıl içeceksiniz? Korkutucu gelebilir…Ancak sağlık için hazırlanan bu karışımı sabah ve akşamları bünyenizi çok da zorlamadan çay bardağının yarısı kadar büyüklükte tüketebilirsiniz. Çok zorlanmanız halinde su ilave edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git