Türkiye’nin ilk online bebek beslenmesi platformu yayında

Türkiye’nin ilk online bebek beslenmesi platformu yayında
10 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 511 kez okundu.

Bebek beslenmesinde anne sütü, devam sütleri, ek gıdalar, aylık gelişim, sindirim, bağışıklık ve alerji gibi en çok merak edilen konularda anne ve ebeveynlere güvenilir bir kaynak olan Türkiye’nin ilk online bebek beslenmesi platformu www. bebekbeslenmesi.com yayın hayatına başladı. Danışma Kurulu’nda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında Türkiye’nin önde gelen 5 profesörünün yer aldığı platform, bebek beslenmesi ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri, kullanıcı dostu arayüzü ve anlaşılır içerikleriyle sunuyor.

Türkiye’nin bebek beslenmesi konusundaki ilk online platformu bebekbeslenmesi.com; Prof. Dr. Ener Çağrı Dinleyici, Prof. Dr. Fügen Çullu Çokuğraş, Prof. Dr. Metin Karaböcüoğlu, Prof. Dr. Nihat Sapan ve Prof. Dr. Ömer Erdeve ‘den oluşan Danışma Kurulu’nun yönetiminde yayın hayatına başladı. Bebek beslenmesi konusunda en çok merak edilen anne sütü, devam sütleri, ek gıdalar, aylık gelişim, sindirim, bağışıklık ve alerji gibi konularla ilgili en doğru ve en güncel bilgileri içeren platform; kullanımı kolay formatı ve anlaşılır diliyle anne ve ebeveynler için güvenilir bir kaynak sunuyor.

Platformun Danışma Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan araştırmalar, annelerin en hassas olduğu konuların başında özellikle ilk 1 yılda bebek beslenmesinin geldiğini gösteriyor. Bu konuda da çok haklılar çünkü bebeğin gelecekteki hayatını etkileyecek ilk 1 yıllık dönemde doğru beslenme çok önemli. Türkiye’de maalesef pek çok bebek, anne sütü yerine ek gıda ağırlıklı besleniyor. Doğru beslenmeyen bu bebeklerin bağışıklığı, fiziksel ve zihinsel gelişmeleri geri kalıyor. Biz uzmanlar olarak bebeğin sağlıkla büyümesi için 1 yaşına kadar ana öğünleri mutlaka anne sütü, eksikliğinde ise devam sütü ile tamamlamak gerektiğini söylüyoruz. Ek gıdaların ise sadece ara öğün olarak verilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Çünkü ihtiyaçtan fazla miktarda verilen ek gıdalar bebeklerimizin minicik organlarını yoruyor ve gelişimlerini olumsuz etkiliyor.  www.bebekbeslenmesi.com aracılığıyla tüm bu bilgileri ve daha fazlasını uzman doktorların danışmanlığında anneler ve ebeveynlerle paylaşarak, onları internetteki bilgi kirliliğinden de korumayı hedefliyoruz.”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git