Süt sağmak için göğüs pompası tercihiniz elektrikli mi manuel mi olmalı?

Süt sağmak için göğüs pompası tercihiniz elektrikli mi manuel mi olmalı?
26 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.949 kez okundu.

Anne sütünün yeri asla doldurulamayan faydalarını ve ilk altı ay muhakkak anne sütü ile bebeklerimizi beslememiz gerektiğini zaten biz anneler biliyoruz. Peki siz neden süt sağmak için hangi göğüs pompasını almanız gerektiğini araştırıyorsunuz?

gogus_pompasi

 

Anne sütü sağmak için en kolay yöntemi öğrenmek mi istiyorsunuz?

Ya da sezeryan ile doğum yaptınız ve sütünüzün miktarı ilk dönemde çok çok az olduğu için sık sağarak miktarını arttırmak mı amacınız? Sezeryan ile doğum yapanların ilk günlerde anne sütünün normal doğum yapan annelere göre daha geç ve az miktarda geldiği zaten bilinmekte. Bu sebeple hiç endişhelenmeyin sık sık sütünüzü sağın ve en önemlisi sütünüzün geleceğine ve bebeğinize yeteceğine inanın. Ben ne zaman öyle düşünmeye ve hissetmeye başladıysam sütümün de belirgin bir şekilde arttığı gördüm J

Yoksa küvezdeki bebeğiniz sizden uzak kaldığı gibi anne sütünden de uzak kalmasın diye sütünüzü sağıp götürmek mi istiyorsunuz?  Bebeklerimiz için anne sütünün bir damlası bile o kadar kıymetli ki küvezdeki çok erken doğmuş bebeklere uygun görüldüğü zaman 1 damla ile anne sütüne başlandığına şahit oldum. Yenidoğan yoğun bakım doktorları bebeklerinize zaten çok iyi bakıyor ancak bu sırada annelerden tek istekleri bebekleri için anne sütü getirmeleri çünkü tabi ki anne sütü her bebek için önemli ama tedavi sürecinde bu önem daha da ön planda.

Çalışan bir annesiniz ve evde bıraktığınız miniğinize sütünü de bırakıp mı gitmek istiyorsunuz?

Hem elektrikli göğüs pompası(süt sağma makinesi) hem de manuel göğüs pompası kullanmış biri olarak sizinle deneyimlerimi paylaşacağım…

Eğer ki doğum sonrası ilk dönemde ve ilk altı aylık dönemde iseniz amacınız bebeğinizi doyuracak miktarda süt elde etmek olduğu için kesinlikle elektrikli göğüs pompası edinmeniz. Çünkü hem çekim gücü çok yüksek hem de çok daha kısa zamanda istediğiniz miktarı sağabilirsiniz. Ya da çalışan anne iseniz, o gün için bebeğinize yetecek kadar süt bırakmanız gerektiğinden size asla manuel göğüs pompalarını önermem. Çünkü çok fazla zaman harcamanız gerekli istediğiniz miktara ulaşmak için.

Fakat bebeğiniz ek gıdaya başlamış ve siz sadece kahvaltısına sağmak için bir göğüs pompası edinmek istiyorsanız ya da birkaç saatliğine işiniz olduğunda bırakacak kadar süt sağmanız gerekirse manuel göğüs pompası size yeterli olacaktır.

Anne sütünüzün bol olması dileğimle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git