Sivilce ve lekelerinizi kusursuz kapatmanın ipuçları

Sivilce ve lekelerinizi kusursuz kapatmanın ipuçları
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 801 kez okundu.

Yüzünüzde beliren ani kızarıklık, sivilce veya eski bir güneş lekesi özel bir gününüzde can sıkıcı olabilir.  Makyaj malzemelerinizi doğru kullanarak lekelerinizden geçici de olsa kolayca kurtulmanız mümkün.

Sivilcenizi kapatmak için öncelikle cildinizi yağ dengesi sağlayan bir ürünle temizleyin ardından antiseptik olarak kullanılan çay ağacı yağından çok az bir miktar sivilcenizin üzerine sürün. Böylece kısa sürede sivilcenin iz bırakmadan sönmesini sağlamış olursunuz. Ardından nemlendiricinizi veya makyaj bazınızı yüzünüze ince bir tabaka olarak uygulayın. Cildinizin nemli olması kapatıcıyı ve fondöteni daha rahat uygulamanızı sağlar.

Fondöteninizi sivilceli alan hariç hafif fırça darbeleri ile cildinize uygulayın. Sivilceli alana ise temiz parmak uçlarınızla kapatıcınızı uygulayın. Tampon hareketlerle iyice sürmeye çalışın. Sivilcenizi kapattıktan sonra fazla nemi almak için kağıt mendili yine tampon hareketlerle sivilcenin üzerine uygulayın. Kapatıyı sabitlemek için ise kalın bir fırça yardımı ile transparan pudranızı tüm yüzünüze uygulayın. Böylece parlamayan ve daha doğal görünümlü bir makyaj elde edersiniz.

Bu işlemi cilt lekelerinizde de kolayca uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git