Saç dökülmesine en doğal çözüm: Karanfil Kürü

Saç dökülmesine en doğal çözüm: Karanfil Kürü
17 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 930 kez okundu.

Mevsim geçişlerinde elinize gelen saçlarınız çoğaldıysa bu soruna çözüm sunan en iyi bitki karanfil. Kısa sürede sonuç almak isteyenlerin başvurabileceği karanfil kürünü hazırlamak çok kolay uygulamak ise zahmetsiz. Ayrıca saçlarınızda ağırlık yaratmayan ve kötü bir kokmayan yöntemlerden biri.

Karanfil kürü nasıl uygulanır?

İyi bir aktardan aldığınız karanfillerden 10-15 adedini 1 bardak kaynar suya atıp 10 dakika çay gibi demleyin. Hazırladığınız bu çayı saç derisine masajla uygulayıp bekletin. Saçınızı sonrasında yıkamanıza gerek yok. 1 bardak su fazla gelirse yarım bardak suda 7-8 adet karanfil demleyebilirsiniz.

Dökülme erkek tipi olarak nitelendirilen inatçı ve yoğun bir dökülme ise belirtilen ölçüdeki karanfilleri 10 dakika suda kaynatabilirsiniz. Ardından kapalı kavanozda ılınana kadar demlemeye bırakın ve süzerek saç diplerinize masajla uygulayın.

Bu uygulamayı bir hafta her gün üst üste yaptıktan sonra azalma durumuna göre 15 günde bir uygulayabilirsiniz. Hiçbir yan etkisi olmayan bu yöntemi dökülmeye karşı bir önlem olarak da tercih edebilirsiniz.

12930974_1994975294060109_1103700988_n1

Etkiyi artırmak için püf noktaları:

  • Demleme sırasında kapaklı cam bir kavanoz kullanınız. Bu bitkinin etken maddelerini koruyarak şifa etkisini güçlenmiş olur.
  • Karanfil ne kadar kaliteli olursa etkisi de o kadar güçlü olur. Sapların koyu tomurcuk kısmının açık renk olması ayrıca irice olmasına dikkat edin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git