Saç cinsinize göre stilinizi belirlemenin yolları

Güzelim kıvırcık saçlarınızı her gün düzleştiriyorsanız, dalgalı saçlarınıza kakül kestiriyorsanız, düz saçlarınızı upuzun bırakıyorsanız yanlış yapıyorsunuz… Saç tipiniz nasıl olursa olsun doğal güzelliğini bozmadan bakımlı görünmek sizin elinizde…

İşte size saç cinsinize göre stilinizi belirlemenin ipuçları: 

Kıvırcık saçlara sahipseniz; kolay şekil vermek için çok katlı kesim deneyin. Buklelerinizi uygun saç ürünü ile ellerinizle şekillendirirseniz doğal güzelliğini de ortaya çıkartmış olursunuz. Dalgalarını düzleştirerek bozmaktan kaçının.

Düz saçlıysanız; daha dolgun durması için kısa ve küt kesilmiş saçlar uygun olabilir. Tabi yaşınız, yüz hatlarınız ve giyim tarzınız da seçeceğiniz model için belirleyici olacaktır. Yüz şeklinize göre kakül de deneyebilirsiniz. Böylelikle gözleriniz ortaya çıkar ve yaşınızı daha küçük gösterirsiniz.

Saçlarınız kalın telli ise; kabarık, sert kesimlerle yaratılan asi görünüm bu tip saça çok yakışacaktır. Bol katlı kesim yapılmış saçınıza uygun ürünler kullanarak ellerinizle şekillendirirseniz daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

Uzun saçlarınızla başa çıkamıyorsanız, yıpranmış uçlarını katlı kestirebilirsiniz. Yüzünüz uygunsa katlı kaküller de uzun saçlarınıza ayrı bir hava katacaktır.

Kısa saçlarınıza şekil vermenin yolu ise tasarım kesimleri sık periyodlarla uygulamanızda yatıyor. Dalgalı ve katlı bob kesimleri rahatlıkla kullanırsınız.

Doğal görünümlü ve özensiz gibi duran saçlar içinse kesim önemli olduğu kadar kullanılan ürünler de önemli… Tatillerinizde veya özel günlerinizde yanınıza deniz suyu saç spreyini, ahşap uçlu saçlarınızı kırmayan tarak ve kuru şampuanı eksik etmeyin.

Saçlarınızda bir değişiklik yapmadan önce Instagram’dan veya Pinterest’den beğendiğiniz saç tasarımcılarını ve ilham kaynağı olabilecek ünlü isimleri kaydedip modelleri kuaförünüzle paylaşabilirsiniz.

İlham verebilecek saç modelleri:

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git