Pudingler süssüz kalmasın

Pudingler süssüz kalmasın
13 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.354 kez okundu.

Siz de pudingleri süsleyin! Pudingler süssüz kalmasın! Sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli.

20141113_163139

Tatlı krizlerinin en kolay en basit kurtarıcısıdır pudingler. Tatlı krizlerinin lideri pudinge malesef gereken özeni göstermiyoruz çoğu zaman.

Görsellik lezzetten sonra sırayı alması gereken diğer bir öncelik bence. Aynı yemeği görsel şölen ile sunun bir de sıradan bir şekilde tabağa koyup servis edin aradaki farkı herkes söyleyecektir. Aslında görsel süsleme ile lezzete lezzet katıyorsunuz.

Aynı özeni şipşak hazırladığınız pudiglere de gösterebilirsiniz. Bunun için gerekli olan kağıt,makas ve süslemede kullanacağınız hindistan cevizi,  renkli süsleme şekerleri, dövülmüş fındık veya ceviz, rendelenmiş çikolata gibi malzemeler.

Kağıdı ikiye katlayıp orta kısmından başlayarak kalbin yarısını kesiyoruz. Kağıt açıldığında iki kısmı da eşit olan bir kalp boşluk elde etmiş olacağız böylece. Sonra kalp boşluk açılmış kağıdımızı süsleyeceğimiz pudingin üzerine koyup hindistan cevizi ile kalp kısmını dolduruyoruz. İşte bu kadar! Bu yöntemle sadece puding değil pasta, kek ve tatlılarınızı süsleyebilirsiniz.20141113_171543

Bol süslü lezzetler dileğimle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git