Lastikleriniz kışa hazır mı?

Lastikleriniz kışa hazır mı?
17 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 910 kez okundu.

Kış yaklaşıyor… Sıcaklığın +7’ye düşmeye başladığı şu günlerde güvenli seyahat için aracınıza kış lastikleri takmayı ihmal etmeyin. Karın düşmesini beklemeden aracınızın 4 lastiğini birden değiştirmeniz sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için son derece önemli.

Neden kış lastiği tercih edilmeli?

Kış lastiklerinin özel kauçuk yapısı ısı değerleri +7˚C’nin altına düştüğünde güvenli sürüş imkanı sağlıyor. Sadece karda değil yağmur, çamur ve hatta buz gibi tüm kaygan zeminlerde yaz lastiklerine göre yüzde 40 ila yüzde 50 oranında daha iyi yol tutuş ve frenaj sağlıyor. Aracınıza takacağınız kış lastiklerini sizin için derledik.

15099432_672489816245349_5860052755892142080_n

 Yokohama:

Dünyanın lider lastik markası Yokohama’nın kış koşullarına özel olarak ürettiği “W*drive V905” lastiği, karlı, buzlu ve ıslak yollardan kuru, çok soğuk havalardaki yol koşullarına kadar zorlu sürüşler için maksimum yol tutuşu ve güvenlik sunmaya devam ediyor.

 Güvenlik, konfor ve performans dengesini bir arada sunan özel bir teknoloji ile geliştirilen W.drive V905 lastikleri, tüm binek ve performans otomobilleri ile SUV’larda güvenle tercih edilebiliyor. W.drive V905 lastikleri; kar ve su boşaltımı ile mükemmel yol tutuşu sağlarken düşük sürüş direnciyle yakıt verimliliği sağlayan özel bir kış lastiği olarak dikkat çekiyor. Yokohama’nın gözde kış lastiği W.drive V905; iyileştirilmiş mikro silika ve Yokohama’nın ödüllü ve çevreci “Portakal Yağı” teknolojisini birlikte kullanılıyor.

 Continental:

Dünya’nın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, maksimum fren performansı ve güvenilir yol tutuşu sunan yeni kış lastiği ContiWinterContact TS 860’I öneriyor. Özel sırt tasarımı ve kauçuk bileşimi ile performans artışı sağlayan ContiWinterContact TS 860, başta güvenli sürüş özelliğiyle ön plana çıkarken, kış performansını artıran reçineleri ve esnek polimer yapısı ile  her türlü kış şartlarında esnekliğini koruyarak frenleme kuvvetlerini ıslak, buzlu ve karla kaplı yollara güvenle aktarıyor.

Pirelli

İtalyan lastik markası Pirelli’nin kış lastikleri ıslak yollarda optimum yol tutuş, hassasiyet ve hava koşullarındaki değişikliklere hemen adaptasyon salmak üzere tasarlanmış. Pirelli kış kataloğundaki tüm lastikler M+S etiketleri (çamur ve kar) ve karla kaplı yollarda üstün performansı belgeleyen kar taneli bir dağ şeklinde Kar Tanesi simgesi ile kolayca ayırt edilebiliyor. Her ürünün özel sırt tasarımı, inovatif lastik bileşiği ile birlikte, düşük sıcaklıklarda maksimum yol tutuş performansını sağlayarak güvenli sürüş sunuyor. Pirelli’nin Winter Sottozero, Winter Snow Kontrol serilerine bakabilirsiniz.

Michelin

MICHELIN, tüm hava koşullarında güvenliğinizi sağlayan CrossClimate’i öneriyor. Islak ve kuru hava koşullarında yaz lastiklerinin frenleme, uzun ömür ve yakıt verimliliği avantajlarını,soğuk ve duruma bağlı olarak karlı hava koşullarında ise kış lastiklerinin yol tutuşu ve frenleme avantajlarını sunuyor.  Tek bir lastik takımını yıl boyunca kullanmanın rahatlığını CrossClimate ile yaşayabilirsiniz. MICHELIN Alpin 5, MICHELIN Alpin ve MICHELIN Pilot Alpin farklı ihtiyaçlara uygun olarak çözüm sunan diğer seri ürünler arasında yer alıyor.

Petlas

“Güvenli Lastik” kavramına büyük önem veren Türk markası Petlas’ın binek otomobil kategorisinde 2 ürünü öne çıkıyor. Snow Master W601 ve Snow Master W651 karlı ve buzlu kış yollarında yüksek performans sunuyor. W601 geniş yanal oluklar ve dönme yönüne optimize edilmiş bloklarla karlı zeminlerde yüksek fren emniyeti sunarken; özel sırt karışımı ile düşük sıcaklıklarda esnekliği koruma ve karlı/buzlu zeminlerde yüksek tutunma kabiliyeti sağlıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git