Kış tatili için valiz hazırlama önerileri

Kış tatili için valiz hazırlama önerileri
26 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 939 kez okundu.

Sömestr tatilinin yaklaşması ile birlikte tatil planları yapmaya başladıysanız ve rotanız soğuk bölgeler ise valiz toplamak işkence olmasın. Yazın bir şort iki tişörtle tatil geçirebilirsiniz ama kışın biraz daha büyükçe bir valize ve akıllıca alınmış birkaç parçaya ihtiyacınız olacak.  Özellikle birkaç günden fazla kalacaksanız kış tatili için valiz hazırlama önerilerimiz size yardımcı olabilir.

Termal içlik ve çamaşır

Soğuk bölgelere yolculuk ederken valizinizde çok yer kaplayan kalın kazaklar yerine sıcak tutacak termal içlik ve fanila almalısınız. Aynı şekilde iç çamaşırı ve termal çorap da olmazsa olmazlardan olmalı. Eğer soğuktan hoşlanmıyorsanız iç ve dış mekanlarda ısı dengenizi koruyacak şekilde kat kat giyinmelisiniz. Önemli olan içinize giydiklerinizle üzerinize giydikleriniz arasında iyi bir denge oluşturmanız. Kalacağınız gün sayısı kadar sıcak tutan iç çamaşırı almalısınız.

Soğuktan, yağmur ve kardan koruyan başlıklı termal mont

Gideceğiniz bölgede dışarıda çok zaman geçirmeniz gerekecekse, yağmurdan ve rüzgardan koruyan başlıklı ve boyu uzun termal bir mont alın. Vücut ısısını koruyan ve su tutmayan malzemeden üretilmiş olanlarını tercih etmelisiniz. İçinize giydiğiniz termal içlik polar veya kazak üzerine giyilmiş sağlam bir mont üşümenizi engeller.

Yedek bot

Karlı ve buzlu zeminde kaymanızı önleyen içi termal malzemeden üretilmiş su geçirmeyen yedek bir bot ya da çizme almanız iyi olur. Böylece iç ve dış mekanlarda alternatif olarak kullanırsınız.

Aksesuarlar olmadan olmaz

Yanınıza alacağınız şal, eldivenler, bir iki bere ve kulaklıklar hem güzel görünmenizi hem de soğuktan korunmanızı sağlar. Giysileriniz ve botlarınızla uyumlu aksesuarlar şık görünmenizi sağlar.

Akıllı ısıtıcılar

Ellerinizi sıcak tutmak için montunuzun ceplerine koyacağınız ufak el ısıtıcıları da konforunuzu yükseltecektir. Aynı şekilde ayakkabıların içine yerleştirilen ve 8 saat kadar ayaklarınızın sıcak kalmasını sağlayan termal tabanlıklar da dışarıda geçireceğiniz zamanlarda sizi soğuktan korumakta etkili olacaktır.

Cildiniz ihmale gelmez

Kışın cildimiz her zaman olduğundan daha fazla neme ihtiyaç duyar. Bu yüzden her banyodan sonra vücuda nemlendiriciler sürülmelidir. Vücut nemliyken sürülmesi daha iyi sonuç verir. Özellikle linoleik asit, seramid gibi maddeleri içerenler tercih edilmelidir. Yüzümüz için de mutlaka güneş korumalı nemlendiricileri tercih etmeliyiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git