İstanbul’un vazgeçilmezi sosyete pazarları

İstanbul’un vazgeçilmezi sosyete pazarları
18 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.124 kez okundu.

Büyük kentlerde AVM’ler hayatımıza gireli uzun zaman olsa da mahalle hayatı yaşayanların ortak tercihi her zaman, gıdadan giyime geniş yelpazedeki ürünlerin uygun fiyatlara sunulduğu semt pazarları oldu. Bir evin ihtiyacı olan örneğin; ütü masası örtüsünden, tencere tavaya, perdeden süpürge borusuna kadar tüm temel ürünlerin bulunabildiği semt pazarları tüketicinin her zaman ilk tercih nedeni oluyor.

En taze ve organik sebze meyvenin yanı sıra son moda kıyafetleri, takıları ve hatta aksesuarları bile sosyete pazarı olarak ünlenen semt pazarlarında bulabilirsiniz. Ünlü giyim markalarının ihraç fazlası ürünlerini uygun fiyatlara satın alabileceğiniz İstanbul’un eski semtlerinde kurulan pazarların listesini sizin için derledik.

Salı günleri:

Kadıköy (Salı Pazarı)

Kadıköy’de Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu arkasında İtfaiye’nin oradaki pazar alanına kurulan İstanbul’un en büyük pazarlarından bir tanesi.

Bahçeşehir (Salı ve Cumartesi)

Bahçeşehir’de Bilfen Koleji yanındaki daimi pazar alanına kurulan Pazartürk’te ne ararsanız var. Üstelik bu pazar haftada iki gün Salı ve Cumartesi günleri kuruluyor.

Çarşamba günleri:

Yeşilköy Çarşamba Pazarı

Yeşilköy-Florya arası sahil yolunda Çiroz mevkiinde kurulan bu pazarda lüks pek çok ürün bulabilirsiniz. Son moda çıkan tüm kıyafetler ve takı örneklerinden ucuza bulmanız mümkün.

Fatih Çarşamba

İstanbul’un eski pazarlarından biri olan Fatih Çarşamba pazarında da ne ararsanız bulmanız mümkün.

Perşembe günleri:

Erenköy Pazarı

Erenköy-Suadiye arasında minibüs yolu üzerinde kurulan bir pazar burası.

Etiler (Ulus Sosyete Pazarı)

İlk kez sosyete pazarı olarak ünlenen Ulus Pazarı artık Ortaköy’de Dereboyu üzerinde ISPARK arazisi üzerine Perşembe günleri kuruluyor. Akmerkez ve Metrobüs istasyonlarına ring seferi yapılan pazarda son moda pek çok kıyafeti kolayca bulabilirsiniz.

Çubuklu Beykoz Sosyete Pazarı

Perşembe günü kurulan bir başka sosyete pazarı da Beykoz Çubuklu’da.

Cuma günleri:

Kozyatağı Cuma Pazarı

Anadolu yakasında Cuma günleri kurulan Kozyatağı Cuma Pazarı Carrefour karşısında Atacan Koleji yanında kuruluyor.

Fındıkzade Cuma Pazarı

Bir zamanların ünlü pazarı Fındıkzade Cuma pazarı eskisi kadar ünlü değil. Sabit bir Pazar yerine kurulmadığı için gezilmesi zor olabilir. Yine de ucuza pek çok ürün bulabilirsiniz.

Cumartesi günleri:

Bakırköy Cumartesi Pazarı

Bakırköy’de Adliye’nin arkasındaki alana kurulan Bakırköy Cumartesi Pazarı’nda ünlü markaların ihraç fazlası ürünlerini çok ucuza bulabilirsiniz.

Beşiktaş Cumartesi Pazarı

Beşiktaş’ta Evlendirme Dairesi’nin yanına kurulan Beşiktaş Pazarı da İstanbul’un ünlü pazarlarından birisi. Kıyafetten, ayakkabı çeşitlerine kadar pek çok ürünü ucuza bulabilirsiniz.

Çekmeköy Ulus Pazarı

Cumartesi günü kurulan bir başka sosyete pazarı da Çekmeköy’de.

Pazar günleri:

Beylikdüzü Pazarı

Beylikdüzü’nde Pazar günleri geniş bir alanda kurulan Beylikdüzü Pazarı’nda kıyafetten organik ürünlere kadar çok geniş yelpazede ürünler satılıyor. Beylikdüzü Adakent bölgesinde kuruluyor.

Ayrıca gün gün kurulan tüm semt pazarların listesine http://www.istanbulpazarcilarodasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git