Hamilelikte Oluşan Cilt Lekelerinden Kurtulma Reçeteleri

Hamilelikte Oluşan Cilt Lekelerinden Kurtulma Reçeteleri
3 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 854 kez okundu.

Hamilelikte hormonel nedenlere bağlı olarak cilt yapısı üzerinde istenmeyen lekelenmeler görülebilmektedir. Tedavi edilmediği takdirde kalıcı olabilen bu lekelerden doğal tariflerle kurtulmak mümkün olabiliyor. Genel olarak karın ve yüz bölgesinde görülen açık kahverengi lekelerden kurtulma reçetelerini sizler için derledik. Düzenli bir şekilde kullanıldığında etkili sonuç alabileceğiniz tarifler şöyle:

 

 

 

* Limon suyunu düzenli bir şekilde günde iki kez lekeli bölgelere sürün. Tekrar yıkamayın. Zamanla lekelerin azaldığını göreceksiniz.

* Kuru bir cildiniz varsa kesilmiş sütten yararlanabilirsiniz. Bunun için kesilmiş sütü akşam yatmadan önce cilt lekelerinize uygulamanız yeterli olacaktır.

* Eczaneden aldığınız kapsül E vitaminini aynı oranda hint yağı ile karıştırın. Her akşam yatmadan önce düzenli olarak cilt lekelerinize uygulayın sabah uyandığınızda ılık su ile temizleyin.

* Yulaf ezmesi ve elma sirkesi karıştırıp lapa kıvamına getirin ve lekelere uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

* Nişasta tozu ve susam tohumu iyice karıştırın krema kıvamına geldiğinde cilt lekelerine düzenli olarak günlük uygulayın.

Ayrıca;  Askorbik asit, C vitamininin en biyoaktif formudur. Hava kirliliği, sigara, UV gibi çevresel etkilerle oluşan serbest radikallerin nötralizasyonunu sağlar. Güneş, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerin sebep olduğu cilt lekelerine karşı koruyucudur. Askorbik asiti 1 çay kaşığının ucuyla 1 tatlı kaşığı içme suyuna karıştırın. Hazırladığınız karışımı göz altı ve göz kapaklarınız dahil bütün yüzünüze uygulayın. Her uygulama için yeni bir karışım hazırlayın. Çünkü askorbik asit özelliğini çok çabuk kaybeder. Bu karışımı her gün uygulayabilirsiniz. Askorbik asiti eczanelerde bulabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git