Ferahlık katan ilham kaynağı: Beyaz

Rengarenk duvarlarınızdan, kahverengi mobilyalarınızdan ve nereye koyacağınızı bilemediğiniz objelerinizden sıkıldıysanız sadeleşmenin zamanı gelmiş demektir.

Yaşadığınız mekanı dönüştürmeden önce ortamınızda daha çok neyi ön plana çıkarmak istediğinizi belirlemeniz önemli. Örneğin; bu bir kanepe, konsol veya kitaplığınız olabilir. Kökten bir değişim yapma şansınız yoksa eşyalarınızla uyumlu olabilecek duvar renklerini tercih edebilirsiniz… Örneğin; kahverengi bir kanepeniz varsa sıcak tonda bir beyaz duvarlarınıza çok yakışacaktır.  Tüm duvarlarınızın beyaz tonlarında olmasını istemiyorsanız tek duvarınızı farklı bir tonda boyayabilirsiniz. Böylelikle mekana derinlik kazandırmış olursunuz. Az, öz aksesuar ve obje ile yaşadığınız ortama renk katabilirsiniz.

Beyazdan ilham alın

Ferah bir ortam elde etmenin en temel noktası duvar renginde gizleniyor. İlham veren onlarca beyaz tonu arasından yapacağınız seçim mekanınızı aydınlatmakla kalmayacak sıra dışı bir tarz yakalamanızı sağlayacak. Beyaz tonları ile uyumlu olabilecek eşyalarınızı seçip gereksiz olanları eledikten sonra minimal tarzda dekorasyona geçiş yapmış olursunuz. Sıcak veya soğuk beyaz tonları ile dekore edilmiş mekan ışığı daha iyi yansıtarak ferah bir etki yaratır.  Artık pek çok boya üreticisi farklı tonlarda beyaz sunuyor. Önemli olan beyazın doğru tonuna karar verebilmek. Işık alan bir salon ile karanlık bir yatak odasında tercih edilebilecek beyaz tonları farklı olmalı. Örneğin; İskandinav tarzı dekorasyonda tercih edilen beyaz tonları için Jotun iç cephe renklerine bakabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git