Diyet yapanlara yardımcı olan tokluk hissi veren yiyecekler!

Diyet yapanlara yardımcı olan tokluk hissi veren yiyecekler!
21 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.334 kez okundu.

Diyet, zor zanaat! Pazartesi başlayıp salı günü bitirdiğiniz diyetlerden olmasını istemiyorsanız bazı kurallara harfiyen uymanız gerekecektir. Hangi diyet listesine uyacağınıza hangi yiyecekleri tüketeceğinize karar verip dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı yiyecekler vardır ki…Yedikten sonra “günlerce yemek yemesem aklıma gelmez” hissi uyanır…Tokluk hissi veren, aynı anda diyetinizi de zedelemeyecek yiyecekler nelerdir?

  • Kalorisi düşük yumurta, diyet sürecinde işinize yarayacak en önemli besinler arasında…Sadece tok kalmak değil, sağlıklı bir şekilde vücudunuza protein yükleyeceğiniz önemli bir besin!

yumurta1

 

  • Sadece yiyecek olarak düşünmeyin tabi…Yeşil çay da aynı zamanda yağ yakmanıza yardımcı olmasının yanında sizi idare edecek kadar tokluk hissi verecektir.

yesil

  • Özellikle saçlarımız için faydalı olan badem aynı zamanda uzun süre tok kalmanıza yardımcı oluyor. Özellikle günde 5-6 adet tüketilen badem kadınlar için oldukça faydalı!

badem

  • Daha önceki yazılarımızda da vurguladığımız tarçın, diyet yapanlar için çok önemli bir yiyecek. Tarçınlı su kullanımı diyet önemli bir araç!(Bkz. Tarçın diyeti ile zayıflama)

tarcin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git