Bebek beslenmesinde altın öneriler

Bebek beslenmesinde altın öneriler
7 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.520 kez okundu.

Bebeğim yemiyor, bebeğim az yedi ya da ne yapsam bir türlü yemek istemiyor mu diyorsunuz? Sadece sabırlı olun ve sakin olun. Beslenme sorunlarınız gün geçtikçe azalacaktır merak etmeyin. Elbette anneler için çok zor bir süreç, sürekli kafanızı kemiren “Acaba bu öğünde yer mi?”, “Acaba bunu sever mi?”,”Çok az yedi doydu mu?” gibi daha birçok soru ile mücadele ediyorsunuz değil mi?

Sizler için bir beslenme düzeni oluşturmak ve ileride de devam edebilecek iştah problemlerine karşı birkaç önerimiz var.

  • Sofraya mutlaka  birlikte oturun! Yaklaşık 9. aydan sonra bebeğiniz ile  birlikte sofraya oturun, siz yerken o da küçük bir ekmek parçası bile yese kendi kendine yemek yemekten çok hoşlanacaktır.

bebek-beslenmesi (2)

  • Özellikle babalar örnek olun!Çocuklar her konuda bizleri taklit eder.Bu yüzden çocuğunuza örnek olacak şekilde beslenin. Özellikle babalar sevmeseniz bile çocuğunuzun yanında sebzeleri tabağınızın kenarına itmeyin ya da sevmediğinizi asla dile getirmeyin. Unutmayın siz yemezseniz o da yemez!

bebek-beslenmesi (3)

  • Pütürlü gıdalara geçmek için geç kalmayın! 8. aydan itibaren artık pütürlü gıdalara başlayın. İlk başlarda tekrar çıkaracaktır yutmadan ya da ağzını bile açmayı reddedecektir ama sabırlı olun ve denemelere az az devam edin.

bebek-beslenmesi (4)

  • İlk yeni besin denemelerinizde sabırlı olun! Çocuklar her yeni besine yaklaşık  10 denemeden sonra alışır. Yani ilk denemede kabak püresinin tamamını bitirmesini beklemeyin. Birkaç kaşıklık denedikten sonra 3 günün ardından tekrar deneyin ve bu şekilde azar azar alıştırın.

bebek-beslenmesi (5)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git